Proč jsou borůvky nej? Plus recept!

In Ovoce, Poradna by walsla

Modročerné bobule s červenofialovou dužninou lze potkat v těchto dnech ve městech téměř na každém rohu. Čerstvé borůvky nabízejí prodejci, kteří se pro ně vypravili do lesů. Borůvky mají sladce kyselou chuť a mluví se o nich jako o nejlahodnějším a nejzdravějším ovoci na světě.

Česat je můžeme v severní i střední Evropě, Americe, známé jsou v Kanadě a dokonce i v Asii. Borůvky nemají rády teplé počasí, proto bychom je například v Itálii či Španělsku hledali marně. Ve volné přírodě nedokážou pokrýt spotřebu, proto je začátkem minulého století Američané začali šlechtit pro pěstování v zahrádkách. Domácí pěstování borůvek je totiž dost náročné, tato rostlina vyžaduje specifickou zeminu i hnojivo, ale pokud jim toto vše poskytnete, vrátí vám to několikanásobně. Na jednom keříčku se může urodit až 12 kilogramů ovoce.

Plody jsou zdrojem vitaminů A, B a C, který posílí imunitu a působí preventivně i jako lék proti nachlazení a infekčním nemocem. Třísloviny mají dezinfekční účinek a zabraňují množení bakterií ve střevech. Vysoký obsah antioxidantů z vitaminu E působí v našem těle jako ochranný štít před volnými radikály, které mohou vyvolat růst rakovinných buněk. Draslík odvádí přebytečnou tekutinu z těla, hořčík zase podporuje správnou funkci svalů a nervů, mírní deprese. Antikyany v borůvkách se podílejí na obnově oční sítnice, proto se tato rostlina používá jako podpůrná při léčbě šerosleposti.  Během druhé světové války byly borůvky součástí stravy britských letců, kteří prováděli noční lety. Dnes zase slouží k výrobě přípravků pro lepší vidění při práci s umělým osvětlením a jsou součástí stravy kosmonautů.

 

RECEPT PLNÝ VITAMINŮ

Borůvkový perník

Co potřebujeme: 500 g polohrubé mouky, 250 g cukru krystal, 2 vajíčka, 2,5 dcl mléka, 4 lžíce medu, 1 lžíce kakaa, 1 prášek do perníku, 1 menší oloupané a nastrouhané jablko a asi 2 hrníčky borůvek.

Jak na to: Všechny ingredience – kromě kypřícího prášku a borůvek – vyšleháme v míse. Nakonec přidáme prášek do pečiva a borůvky a zlehka promícháme. Těsto vylijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech a pečeme při 180 stupních Celsia zhruba 25 minut.