MELOUN SNÍŽÍ CHOLESTEROL A OCHRÁNÍ SRDCE

In Ovoce by walsla

Vědci zjistili, že když denně sníme plátek červeného melounu, budeme tak bojovat proti srdečným onemocněním. Meloun totiž obsahuje látky, které snižují hladinu „špatného“ cholesterolu. Zároveň se prokázalo, že konzumací melounu lze regulovat tloustnutí, červený meloun slouží i jako prevence proti ukládání tuku v cévách.

Tyto informace vyplynuly z testování na myších, které lékaři krmili stravou bohatou na tuky. Část myší dostávala denně tolik šťávy z této zeleniny, kolik u člověka odpovídá jednomu plátku melounu denně. Druhá část dostávala jen obyčejnou vodu. Zvířata, která pila šťávu, vykazovala po několika měsících nižší hladinu uloženého tuku i cholesterolu a byla rovněž hubenější.

Podle odborníků je důvodem benefitu melounu látka zvaná citrulin. Ta pomáhá snižovat krevní tlak a podílí se na prevenci proti srdečním onemocněním. Vědci potvrdili, že o pozitivních účincích citrulinu se léta vědělo. Ale až nyní výzkum ukázal, jaké pozitivní změny se v těle živočichů po snězení melounu dějí.

A proto si dopřávejme tuto pochoutku v neomezeném množství!

Související články