BYLINKY V PYTLÍCH

In Okrasná zahrada by walsla

Víte, že většinu bylinek – a zejména ty, které rychle rostou, například bazalku, mátu či koriandr – lze pěstovat v pytlích se substrátem?

Pytle se substrátem obvykle neobsahují zeminu a tato skutečnost více vyhovuje rostlinám s krátkým vegetačním obdobím, nikoli keříčkům, jakými jsou rozmarýn, šalvěj či tymián. Jednoleté byliny – například koriandr, bazalka a kerblík – lze zasít přímo do pytlů. A pokud je budeme přiměřeně zalévat a jednou týdně jim déme do zálivky tekuté hnojivo, bude se jim v nich dařit.

Rovněž některým víceletým bylinkám se v pytlích daří a dobře rostou, doporučuje se však přesadit je vždy na jaře nebo na podzim, aby byly stále svěží a životaschopné. Takto lze pěstovat také třeba pažitku, jednu ze základních a hojně využívaných bylinek.

Rostliny na jaře rozdělíme a asi 10 rozdělených kořenových balů zasadíme do běžného pytle se substrátem, takto budeme mít dost pažitky až do podzimu. Tímto způsobem lze pěstovat i mátu, zaručíme tím zároveň, že se máta nerozroste po celé zahradě, ale omezí svůj růst na ploše, kterou jsme ji vyhradili.