Balkony v podzimních barvách

In Květiny, Okrasná zahrada, Poradna, Příroda by walsla

Dny a noci jsou stále chladnější, zahrada před zimou pomalu usíná. Zpříjemnit si současné sychravé a ponuré období ale můžeme hezky naaranžovaným balkonem.

Například vždy zelený zimostráz lze mít na balkoně celý rok. Na podzim k němu navíc vysadíme třeba nízkou odrůdu astry (hvězdnice) křovité odrůdu „Purple diamid“, vřes nebo dochan psárkovitý, sortu „Little Bunny“. Barevnou podzimní atmosféru podtrhnou větvičky s červenými bobulemi šípků, které zapíchneme do mělké nádoby.

Velmi vděčnou rostlinou je třezalka „Magical Beauty“ (Hypericum inodorum). Tento malý keřík zaplaví od června do října drobné žluté květy. Z nich se vyvinou malé tobolky, které mění barvu z béžové na rudou. K třezalce se výborně kromě vřesů hodí trávy či okrasné zelí. Tato neobvyklá rostlinka pochází z Asie, s jejím pěstováním začali v Číně a Japonsku. Když nastanou chladné dny, zelí ukáže pravou tvář, respektive barvu – důvodem je stres rostliny z nízkých barev. Zelené barvivo chlorofyl se začne měnit na antokyany – červené barvivo. Barvy se nejrychleji mění při teplotách kolem bodu mrazu.

Související články