Jak na vřes a vřesovec

In Okrasná zahrada, Příroda by walsla

Zásady pěstování

– při pěstování vřesů (Calluna) a vřesovců (Erica) je nejdůležitější vysadit je do vhodného substrátu. Protože jde o kyselomilné rostliny, potřebují zeminu s hodnotou pH nižší než 5. Použít lze speciální substrát určený pro rododendrony, případně do běžné zeminy přimícháme rašelinu a písek. Na balkoně jim vybereme sluneční místo nebo polostín.

– Vřesy a vřesovce nevyžadují speciální péči. Stačí, když je budeme pravidelně zalévat a během sezony každý měsíc přihnojíme správným hnojivem. V nádobách ale musíme tyto keříky zalévat i v zimě, aby měly dostatek vláhy a pozor – zavlažujeme je jen ve dnech bez mrazu. Aby kořeny nezamrzly, doporučuje se postavit květináče na polystyrenové prkno a obalit je buď jutou, nebo bublinkovou fólií.

Náš tip

Příjemnou atmosféru na balkoně vytvoříte z několika rostlin. Na dno kulaté nádoby nezapomeňte nasypat drenážní vrstvu a až na ni dát kvalitní substrát. Dominantou výsadby bude cypřišek. K němu vysaďte tři až čtyři vřesovce a doplňte je otužilou macešku. Alternativou je kombinace bílých vřesovců a růžových bramboříků, které vysadíte do menší bedýnky.

Související články