Jak pěstovat kardamom

In Poradna, Příroda, Zajímavosti by walsla

Původním domovem kardamomu malabarského (Elettaria cardamomum) jsou tropické dešťové pralesy na jihozápadním pobřeží Indie, v nadmořské výšce 700 až 1 500 metrů. Je to vytrvalá stálezelená rostlina, která dorůstá do výšky dva až čtyři metry. U kořene lodyhy jsou dvě řady plochých listů, květenství se vytváří na samostatném horizontálním stonku, který se táhne při zemi. Později začínají vyrůstat kratší květonosné stvoly, na kterých se nízko nad zemí objevují menší květy. Okvětní lístky jsou bílé nebo jemně žluté s nápadnými nafialovělými žilkami. Plodem jsou podlouhlé zelené tobolky se třemi pouzdry, v nichž jsou tmavě hnědá semena, podle druhu mohou mít rovněž nevýrazně zelenou barvu, kardamom může být dokonce i bílý. Plody se sbírají před dozráním, když zelená barva tobolek se semeny začne žloutnout. Semena se nevybírají, aby se z nich nevypařovala silice. Mají příjemnou kořenitou chuť. Do maloobchodů se dodávají často umletá, ovšem v této formě ztrácejí velmi rychle typické aroma, proto se upřednostňují celé tobolky nebo aspoň celá semena.

A jak jej pěstovat v květináči?

V našich podmínkách si můžeme kardamovník pěstovat jako pokojovou rostlinu, která při doteku hezky voní. Listy mají jemné skořicové aroma a lze jím dochutit čaj. Rostlina vyžaduje celoročně teplou místnost, hodně vody hlavně v letních měsících a občasné rosení listů, které budou působit velmi dekorativně. Je dobré ji postavit spíše do stínu, v zimě ale uvítá světlejší místo.

Kardamovník vysazujeme do běžného květinového substrátu, který nesmí nikdy uschnout. V létě rostlinku jednou za dva týdny přihnojíme hnojivem na pokojové zelené rostliny, v zimě přihnojujeme jednou za měsíc. Plodů se můžeme dočkat až na starších velkých trsech rostlin. Kardamovník lze rozmnožit oddenky podobně jako zázvor.

Související články