Kořen s lahodnou oříškovou chutí

In Okrasná zahrada, Poradna, Zelenina by walsla

I v zimě můžeme ze zahrady vybírat chutnou zeleninu – je jí hadí mord španělský (Scorzonera hispanica L.), známý spíše jako černý kořen. Je to u nás poměrně známá, i když méně používaná zelenina s bílým mléčným kořenem. Černý kořen se k nám dostal z jižní Evropy a udomácnil se hlavně v zahradách chudých lidí. Postupně se dostal mezi zeleninovou elitu, ke které nepochybně patří květák, chřest či karotka, a stal se lahůdkou pro každého gurmána. Tento kořen má úžasné oříškové aroma, podobné chřestu, dokonce o něco silnější. Pěstování je jednoduché a zvládne ho i zahrádkář začátečník.

Černý kořen je v tuzemských podmínkách odolný vůči mrazům, bez problémů tedy přečká zimu na stanovišti. Zkušení zahrádkáři doporučují raději seříznout listy nad povrchem půdy už v říjnu, kdy začíná sklizeň kořenů, která trvá až do prosince, a potom zakrýt listím – tím se vyvarujeme přemrznutí půdy. Usnadní se tak zejména sběr kořenů, které jsou beztak křehké a mohou se snadno lámat.

S vysazováním semen můžeme začít už koncem února. Půda by měla být dobře propracovaná, aby se kořeny nerozvětvily. Vyžaduje kypré, hluboko zpracované půdy, vhodné jsou především lehčí písčitohlinité půdy. Pokud však máme na zahradě půdu těžší, vysejeme černý kořen do předem připravených “hrobečků”, podobně jako při pěstování mrkve. Semena vyséváme do hloubky 2 až 3 cm v řádcích vzdálených od sebe 30 až 40 cm. Stanoviště by mělo být teplé, s dostatkem vláhy, půda musí mít dostatek humusu a vápníku. Rostlinky se vzejití jednotí zhruba na 10 centimetrů. Kořeny vyšlechtěných odrůd bývají dlouhé 20 až 40 centimetrů s průměrem 4 centimetry.

Hadí mord kvete od června do srpna, má žluté květy, jeho stonky dorůstají do výšky až 120 cm.

Související články