Pečený česnek

In Poradna, Recepty, Zajímavosti, Zelenina by walsla

A teď by měli zbystřit ti, kteří mají rádi v kuchyni především experimenty. Méně tradiční, ale velice zajímavé je využití pečeného česneku. Pečením česnek ztratí svou příznačnou chuť – ta se změní na nasládlou oříškovou. A pak už je lépe stravitelný. Pečený česnek lze dát rovnou na topinky, můžeme jím dochutit polévky nebo omáčky, přidat ho do pomazánek či domácí majonézy.

Upéct česnek není nic těžkého, v lednici pak hotový vydrží dva až tři týdny.

Základem jsou zdravé paličky česneku, pevné a nepoškozené s celou slupkou. Odkryjeme první třetinu – jako bychom chtěli sejmout klobouk z hlavy. Řez by měl odhalit vnitro tak, aby bylo vidět všechny stroužky.

Uříznutou hlavu bez vrchu položíme na alobal a zakapeme lžící olivového oleje, alobal otočíme kolem česneku tak, jako bychom ho chtěli zabalit do batůžku, ale aby uvnitř zůstal zároveň prostor na dýchání.. Vzniklé česnekové taštičky položíme na plech anebo do mísy na pečení a v předehřáté troubě pečeme asi 30 až 45 minut při teplotě 180 stupňů. To, že je česnek hotový, poznáme podle toho, že když jeden zkontrolujeme, je zbarvený do zlatova až hněda jako karamel.

Když je česnek upečený, alobal otevřeme a necháme vychladnout.

Česnekovou pastu ze stroužků můžeme vytlačit směrem zdola k překrojené vrchní části, nebo ho jednoduše vytlačíme, další možností je vydlabat ji příborovým nožem. Rozetřeme na topinky, osolíme.

Související články