RÉVA A ZIMNÍ ŘEZ

In Okrasná zahrada, Ovoce, Poradna by walsla

Zda pěstujete révu ve vinohradu, nebo pár kořenů pro radost z chutných hroznů, neměli byste podcenit zimní řez, který je důležitý pro správný růst a příští úrodu.

Úkolem zimního řezu je udržet kýžený tvar révového keře a rovnováhu mezi jeho nadzemní a podzemní částí. Také jím zajistíme to, aby réva rodila, a podpoříme kvalitní úrodu. Při zimním řezu zkracujeme nebo odstraňujeme přebytečné části, základem je samozřejmě poznat jednotlivé části révy. Nesmíme také zapomenout, že rodí i výhonky jednoletého dřeva, které vyrůstají ze dřeva dvouletého. Ty, které vyrostou ze starého dřeva, obvykle nezarodí.

S řezem nemusíme pospíchat, neořezaný keř snáší zimní mrazy lépe. Pěstujeme-li révu v lokalitě s častými silnými zimními a jarními mrazy, provádíme řez až koncem března, posuneme tak termín pučení a vyhneme se poškozením, které mohou způsobit pozdní jarní mrazy.  Jako první řežeme odrůdy odolnější vůči zimním mrazům, stolní odrůdy necháme na březen. Zimní řez bychom tedy měli ukončit v březnu nebo (při zimních mrazících) začátkem dubna.

Zásady správného řezu

–   nepotřebné části odstraňujeme hladkým čistým řezem
–   jako první odřízneme staré dřevo, které už nerodí (je to nadzemní část keře, které je starší než dva roky, má tmavě hnědou kůru, která se odlupuje)
–   naopak to, které bude rodit, by mělo být co nejblíže u kmene (tedy starého dřeva)
–   kmen musí končit asi 10 cm pod vodicím drátem
–   používáme jen nářadí, které je určeno pouze pro práci ve vinohradu

Související články