Walnuts close up isolated on white background

Vlašské ořechy pro naše zdraví

In Příroda, Zajímavosti by walsla

Vlašský ořech je plod ořešáku královského (Juglans regia L.), jeho jádro je obklopené pevnou dřevnatou skořápkou. Ořešák plodí přibližně od čtvrtého roku po vysazení. Plody na stromě jsou ještě obaleny do zelené ochranné vrstvy, v níž teprve dozrávají. Pouzdro má zpočátku zelenou barvu, ale během dozrávání tmavne a postupně popraská. Ořechy dozrávají v průběhu srpna a září, pak padají ze stromu buď bez ochranného obalu, nebo se uvolní a vypadne na zem bez něj.

Vlašské ořechy jsou velmi výživné, obsahují kolem 70 % tuků (převážně zdravé nenasycené mastné kyseliny), 18 % proteinů (bílkoviny) a 3 % sacharidů (cukry). Omega-3-mastná kyselina působí proti riziku aterosklerózy a jiných kardiovaskulárních chorob – umí prý výrazně snížit riziko infarktu, podporuje také rozvoj mozku hlavně v dětském věku. Ořechy působí na naše nervy a mozek, zlepšují soustředění i paměť a dokonce snižují riziko vzniku Alzheimerovy nemoci.

Ořechy jsou také zdrojem vitaminu E, B1 či B6, dále obsahují kyselinu listovou a minerály – draslík, hořčík, zinek, měď, vlákninu… Pozitivně ovlivňují lidskou psychiku, jsou cenné pro zdravou pokožku, vlasy a nehty. Dále mají ořechy protizánětlivé vlastnosti, jsou vhodné při srdečních a cévních chorobách, pomáhají regulovat krevní tlak, působí proti astmatu, udržují nízkou hladinu cholesterolu – prokazatelně snižují riziko cukrovky, a prý dokonce i rakoviny.

Přestože jsou ořechy energeticky značně náročné, měli bychom je užívat, pravidelně ale střídmě – pozitivní vliv má jejich konzumace zhruba jednou měsíčně.

Důležité je správné skladování:  Ořechy se skladují buď usušené ve skořápce (na suchém, větraném místě), nebo vyloupané v mrazáku (vydrží tam celý rok) či v chladničce (asi půl roku). Jádra vlašských ořechů se také mohou naložit do medu.

Využití : Převážně se využívají v potravinářství – v pekařství a cukrářství. Vánoční pečivo si jen stěží dovedeme bez vynikající chutí ořechů představit. Z ořechů také lisuje olej, známý je i alkoholický nápoj, tzv. ořechovka.

Související články