RUKOLA – ROKETA SETÁ

In Poradna, Recepty, Zajímavosti, Zelenina by walsla

Rukola (Eruca sativa) je oblíbená listová zelenina. Je nejen chutná, ale díky velkému množství vitamínu C i zdravá. Obsahuje alkaloidy, které stimulují zažívání a v minulosti byla dokonce považována za účinné afrodisiakum.

Nemusíme čekat na jaro, kdy se rukola může vysévat (cca od března do srpna) na záhony.… a nemusíme mít ani zahrádku, abychom si mohli na rukole pochutnávat.

Na talíř nebo na tácek od koupené zeleniny položíme buničitou vatu, případně čistící tamponky, anebo vatu a pořádně ji navlhčíme. Rovnoměrně nasypeme semínka rukoly a dáme na světlé a teplé místo – třeba na parapet. Za několik dnů už začíná rostlinka klíčit a za 14 dní můžeme listy sklidit.

Pěstovat se dá také v truhlících. V substrátu totiž roste lépe a sklízet ji můžeme už za 5 – 6 týdnů.

Vysévat lze rukolu postupně a celý čas si pochutnávat na mladých zelených lístcích. Roste od jara do podzimu a lístky můžeme průběžně podle potřeby otrhávat.

Rukola má velmi svěží, pikantní a lehce nahořklou chuť. Nejčastěji se kombinuje s další listovou zeleninou a používá se na přípravu zeleninových salátů. Výborně chutná s rajčaty, těstovinami či šťouchanými brambory.

Související články