Nom du fichier : DSC_0002.JPG Taille du fichier : 2.3 Mo (2442842 octets) Date : 2010/04/14 21:34:59 Taille de l'image : 3008 x 2000 pixels Résolution : 300 x 300 ppp Profondeur en bits : 8 bits/canal Attribut de protection : Désactivé Attribut Masqué : Désactivé ID de l'appareil : N/A Appareil : NIKON D50 Mode de qualité : N/A Mode de mesure : Multizones Mode d'exposition : Priorité Ouverture Speed Light : Oui Distance Focale : 55 mm Vitesse d'obturation : 4.0 seconde Ouverture : F36.0 Correction d'exposition : -1.0 IL Balance des blancs : N/A Objectif : N/A Mode Synchro-Flash : N/A Différence d'exposition : N/A Programme Décalable : N/A Sensibilité : N/A Renforcement de la netteté : N/A Type d'image : Couleur Mode Couleur : N/A Saturation : N/A Contrôle Saturation : N/A Compensation des tons : N/A Latitude (GPS) : N/A Longitude (GPS) : N/A Altitude (GPS) : N/A

A je to tady! Češi už nosí z lesů houby!

In Příroda, Zajímavosti by walsla

Zatím ještě panuje astronomická zima, ale venku to tak rozhodně nevypadá! S jarním počasím se začínají klubat i první jarní houby. Některé už budete moci dát do smaženice. Současné teplé počasí začíná probouzet přírodu, která vlastně ani nestačila pořádně usnout. Podle meteorologů je sucho, ale prvním jarním houbám se i tak začíná dařit. V lese narazíte i na ty jedlé.

“Počasí nahrává tomu, že by houby měly letos začít růst o měsíc dřív, ale chtělo by to, aby pořádně zapršelo. Na nejteplejších místech v republice už se vyskytuje kačenka česká. Na Slovensku se už objevila dokonce před měsícem, což je opravdu neuvěřitelné,” řekl Jaroslav Malý z mělnické pobočky České mykologické společnosti.

Houbaři z lesů ale ani teď nebudou odcházet s prázdnou. “Dá se najít penízovka sametová, to je typicky zimní houba. Lze najít také hlívu ústřičnou či penízovku smrkovou. Ta roste v okolí šišek a je dobrá do rizota. Těch někdy roste tolik, že je lidé sbírají pomocí nůžek,” dodal Malý. Pokud takové počasí vydrží takovéto počasí delší dobu, rozrostou se i smržovité houby.

Související články