LEDOVÝ SALÁT UKLIDŇUJE

In Poradna, Recepty, Zelenina by walsla

Ledový salát obsahuje vitaminy skupiny B, ale také vitaminy A, C, E a K, a ještě v něm najdeme mnoho minerálních látek, např. sodík, draslík a železo. Takzvané káčko – tedy vitamín K je velmi důležitý pro tvorbu kostí a správnou srážlivost krve. Salát také uklidňuje nervy, mírní stres, je oblíbený u lidí, kteří se rozhodli pro redukci, obsahuje totiž hodně vlákniny. 

Tuto zeleninu seženeme v obchodech nyní už během celého roku. Nejlepší je čerstvý, chutná v salátech v kombinaci s lososem, tuňákem, kuřecím masem a jinou zeleninou, například s rajčaty a paprikou.

Recept – chuťovka pro teplé dny

Co potřebujeme

0,5 kg kuřecího masa, 400 g kukuřičných lupínků, 2 vajíčka, olej, kukuřičné tortily (nejlépe bezlepkové), cherry rajčátka, ledový salát, paprika, okurka, sůl, česnek, bílý jogurt

Jak na to

Maso nakrájíme na menší kousky, opepříme, osolíme, obalíme ve vajíčku, pak v rozdrcených lupíncích a usmažíme. Uděláme zálivku – z 5 lžic bílého jogurtu, lžíce majonézy a česneku. Předehřejeme tortily, natrháme na ně ledový salát, nakrájené rajčátka, papriku, kousky osmaženého masa, přidáme zálivku a zarolujeme.

Související články