REBARBORA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ

In Okrasná zahrada, Ovoce, Příroda, Zajímavosti, Zelenina by walsla

Tato zelenina pochází z Číny, kde ji znali už 2 700 před naším letopočtem, ale stále častěji se objevuje i na našem stole.

Typicky růžové stonky rebarbory, také reveň (Rheum rhabarbarum) jsou znakem konce chladných zimních měsíců a začátkem jara. Čerstvá rebarbora by měla mít jasnou barvu, pevné a rovné stonky a mírně nažloutlé listy.

Rebarboře se daří v hlinitých a hlinitopísčitých půdách, které obsahují hodně živin. Kromě pravidelného zalévání a hnojení nevyžaduje žádnou speciální péči. Na zimu je dobré mladé rostlinky chránit například chvojím a další jaro si můžete pochutnat na první úrodě.

Sklízíme ji tak, že uřízneme celé listy, ale ke konzumaci použijeme jen stonky. Je potřeba je rychle spotřebovat, dlouhé skladování totiž snižuje kvalitu této zeleniny – ovoce (jde sice o zeleninu, ale používá se jako ovoce).

Obsahuje 95 procent vody, neobsahuje tuky ani sodík, je bohatá na vitamín C a B, vlákninu a vápník a obsahuje i poměrně velké množství draslíku, hořčíku a manganu. Kyselina listová a pantothenová mají vliv na krvetvorbu, nervovou soustavu a na zdravou pleť či vlasy. Vláknina zase pomáhá čistit organismus, odstraňovat zácpu a pomáhá při nadváze, protože na sebe váže tuky.

Typickou kyselost způsobuje kyselina šťavelová (je obsažena především v listech, a ty se proto nesmí jíst). Její soli (šťavelany – oxaláty), které mohou způsobovat křeče a nevolnost i horečku, jsou mimo jiné i v kopřivách, špenátu, šťovíku, nebo v nezralém ovoci.

Související články