BEGONIE – A VÍTE ŽE?

In Květiny, Okrasná zahrada by walsla

Begonie hlíznatá (Begonia tuberhybrida) vděčná a krásná květina, kterou můžeme pěstovat v truhlíku či jiné nádobě – a máme skutečně na výběr: převislou či vzpřímenou, velkokvětou, s květy střední velikosti nebo drobnokvětou, s květem plným či jednoduchým, s okraji třepenitými nebo zkadeřenými, ozdobnou listem anebo květem a ještě navíc v mnoha barevných odstínech, a to jedno i vícebarevné.

Hlíznaté begónie pěstujeme většinou za oknem, na balkóně, na verandě, ale i venku. Pamatujme, že nemá ráda přímé slunce, a proto jí raději nabídneme orientaci na východ nebo na sever, místo musí být chráněno před prudkým deštěm a větrem.

Begonie nám skutečně nabízejí velký výběr typů i barev. Kromě nákupu vzrostlých rostlin je možné zkusit je pěstovat také ze semen – k tomu však potřebujeme nejen hodně času ale i šikovnosti a trpělivosti. Semena jsou opravdu miniaturní (na 1g jich bývá až 45 tisíc) a semenáčky se musí pracně přepichovat pomocí pinzety. Nejjednodušší tedy bude, pokud si hlízy begonie koupíme od pěstitelů, kteří nám také zaručí dobrý zdravotní stav.

Související články