ÚNOR NA ZAHRÁDCE – 1    

In Květiny, Okrasná zahrada, Příroda by walsla

Hnojení – a čím?
Únor, zima, mráz, sněhová pokrývka – a my máme poslední možnost k aplikaci průmyslových hnojiv. Samozřejmě v nižších polohách už většinou začínáme připravovat záhony pro setí, a to znamená rozhodit už jen kompost nebo rozložený hnůj. Tam, kde jsme hnojili průmyslovými hnojivy na podzim, musíme být opatrní, abychom své rostliny nepřehnojili či nepopálili.

Balkonové květiny ze semen
Pokud si chcete vypěstovat sazenice na balkon či terasu sami, měli byste začít s výsevy. Na čas jsou náročné hlavně klasické muškáty, ale také petúnie nebo gazánie potřebují delší dobu. Vděčné jsou jiřinky – pěstují se jako letničky a vydrží Vám kvést celé léto.

Prohlédneme dvouletky
Letošní mírná zima nás sice ještě potrápí, ale dvouletkám právě takové počasí svědčí. Přikrývku, kterou jsme jim připravili na podzim (např. listí, chvojí…), poněkud uvolníme, aby rostliny nezežloutly, a aby se k nim dostal vzduch a nenapadla je plíseň. Půdu kolem dvouletek lehce přimáčkneme ke kořenům, případně ji přihrábneme.

Na trávník máme ještě čas
Spěch by mohl našemu trávníku v předjaří škodit. Počkáme si, až tráva začne opravdu růst a obnoví svůj vzhled. Trávník je po zimě většinou nasáklý vláhou a zbytečné přecházení po něm zachová dlouho viditelné stopy. Že má všechno svůj čas – to platí hlavně u trávníku!

Související články