CO S TRÁVNÍKEM V DUBNU?

In Okrasná zahrada, Příroda by walsla

Duben to je ideální doba pro založení trávníku. Co tedy udělat, jak začít? Pečlivě si připravíme půdu, nezapomeneme na živiny, humus a pak vybereme vhodnou travní směs (pozor, vždy přihlédneme k podmínkám v naší zahradě).
Pokud již trávník máme, musíme se o něj náležitě postarat. Po zimě je třeba pravidelně odstraňovat mechový porost. Mech se tvoří, když je v půdě málo vzduchu, nemá dostatek živin, je kyselá.
Pomůže nám důkladné provzdušňování trávníku – rozpícháme celou plochu speciálními hráběmi nebo vidlemi (napříč a pak ještě podélně a tuto činnost musíme vždy po několika týdnech opakovat). Samozřejmě je výhodné mít po ruce provzdušňovač, či vertikutátor – ať mechanický, tak elektrický nebo benzinový. Mech, který vyhrabete, můžete přidat do kompostu.
Nesmíme zapomínat ani na údržbu, jinak by náš trávník nevypadal tak, jak má.
Jak víme, trávník musíme pravidelně sekat. A kdy poprvé? Ten správný čas pro první sečení je prý tehdy, když kvetou zlatice. Po posečení musíme trávník důkladně zavlažit a dodat chybějící živiny – což znamená, je nejlepší je dopřát mu hnojivovou závlahu.

Související články