DOTAZ ČTENÁŘE – JAK ZAMRAZIT BYLINKY

In Od čtenářů, Poradna, Zdraví, Zelenina by walsla

Mohli byste mi poradit, jak nejlépe uchovávat zeleninu v ledničce a jak jednoduše zamrazit třeba bylinky? Děkuji – napsala paní Marcela Š.

O potravinách v ledničce jsme již psali a bylinky nám zanedlouho budou na zahrádce správně dozrávat, můžeme si tedy připomenout, jak je jednoduše zamrazit.
Zkuste je vložit do nádobek na led a zalít vodou – kostky ledu s bylinkami pak jednoduše můžete vhodit do polévky, omáčky, salátu…
Jinou možností je nasekat bylinky nadrobno a vložit do speciálního sáčku (sáček určený přímo no mrazáků, sáček se zipem) – jednoduše pak oddělíme potřebnou část a přidáme do pokrmu.
S vodou a ledem také zamrazujeme ryby. Postup je jednoduchý – zamrazíme samotnou rybu, pak ji uložíme do plastové nádobky, zalijeme vodou a zamrazíme.
Potřebujeme-li zamrazit maso, vyjmeme je napřed z obalu (v němž jsme si jej přinesli z obchodu), opláchneme je studenou vodou, osušíme a vložíme buď do sáčku, nebo do vhodné plastové nádoby.
Někdy se nám hodí mít v mrazáku i pečivo – zůstane tak dlouho čerstvé a je vždy po ruce – rozmrznout jej necháme jednoduše v pootevřeném mikrotenovém sáčku.

Související články