LILEK NEBO BAKLAŽÁN?  

In Okrasná zahrada, Poradna, Zelenina by walsla

Lilek vejcoplodý (Solanum melongena), nebo také baklažán, či patližán anebo patlažán je jednoletá teplomilná asi 100 – 150 cm vysoká zelenina z čeledi lilkovitých – je tedy příbuzná s bramborem a pochází z Balkánu. Její květy jsou nachové a plody jsou červenofialové bobule.
U nás se dá lilek pěstovat jen v nejteplejších oblastech. Jinak jej musíme pěstovat ve skleníku, fóliovníku či v nádobách. Má rád lehkou humózní půdu, slunce a stanoviště chráněné před větrem.
Má dlouhou vegetační dobu a roste velmi pomalu. Semena sázíme v únoru – sazenice pak už ve skleníku. Teplota přes den by měla být asi 20°C, v noci nesmí klesnout pod  16°C. Na záhon je můžeme vysadit v květnu po zmrzlících. Baklažán chce po nás vydatnou zálivku – nikoliv však na listy. Vyžaduje také pravidelné hnojení. Ohrožen může být mandelinkou bramborovou či padlím.
Lesklé, pružné plody s plnými barvami sklízíme již v polovině srpna. Plody jsou díky alkaloidu solaninu mírně jedovaté (hlavně v nezralé ale také zasyrova, kdy mají hořkou chuť) – pokud je ale upravíme, stávají se pro nás cenným zdrojem minerálů – vápníku, draslíku, železa, manganu, fosforu, vitamínu A i B, kyseliny listové a pantotenové. Baklažán lze upravit marinováním, smažením, vařením.
Chcete také vyzkoušet tataráček z lilku? Pak se podívejte na naše stránky: https://zahradkaruvrok.cz/