ZDRAVÍ A LÉČIVKY – KŘEN 

In Okrasná zahrada, Poradna, Zelenina by walsla

Křen selský (Armoracia rusticana) – lidově například český ženšen, chren, chřen, krémový
kořen, křen polní, křim, křín, mořská ředkev, mužská ředkev, rafan, rafanus…
je vytrvalá rostlina původně pocházející z jihovýchodní Evropy. Má dlouhý tlustý kořen, přízemní listy s dlouhými řapíky a lodyhy často vyšší než 1 metr. Kvete drobnými bílými kvítky od května do července.

Slované ho pěstují od pradávna a stejně tak dlouho jej používají a nejen jako léčivo, ale i v kuchyni, hlavně jako přílohu k masu.
Používá se především zevně – při zánětech ledvin a močového měchýře, na špatně se hojící rány, při zánětu sedacího nervu, při revmatismu (známé křenové placky)… Povzbuzuje činnost trávicí soustavy, rozpouští hleny. Je vhodné užívat jej v předjaří při jarních únavách či infekcích, protože blahodárně působí na celý náš organismus. Přisuzují se mu také protirakovinové účinky. Podle Plinia dokázal křen krotit pohlavní vášeň a náš Mathioli se rozplývá nad použitím v kuchyni a doporučuje jej k vylučování moče, kamene a písku.
Křen obsahuje hlavně hořčičnou silici, fytoncidy, cukry, enzymy a jiné látky, ale především velké množství vitamínu C. Na pokožku působí dráždivě, a u citlivých lidí se dokonce mohou objevit i puchýře. Nesmí se užívat ve velkých dávkách.
V kuchyni jej známe jako přílohu k masům, uzeninám, minutkám, k vařeným vejcím, používá se k ochucení pomazánek, do smetanových omáček, při nakládání okurek a další zeleniny. Oblíbená je vynikající směs strouhaného křenu s jablky nebo s červenou řepou. Recept můžete najít na naší stránce: https://zahradkaruvrok.cz/