VYROBME SI JABLEČNÝ MOŠT

In Od čtenářů, Okrasná zahrada, Ovoce, Poradna, Zajímavosti, Zdraví by walsla

Moštování ovoce je efektivní způsob využití úrody.
Konzumace v podobě nápojů je daleko kladněji vnímána, a to i u dětí, které mívají běžně ke konzumaci ovoce různé zábrany. Navíc si můžete být jisti, že takto vytvořená šťáva neobsahuje žádné přidané látky a ochucovadla.

Chceme-li si sami doma vyrobit mošt, musíme si pořídit lis na ovoce, kterým pak jablka nadrtíme a z drti získáme cennou jablečnou šťávu. Práce s lisem je poměrně rychlá a jeho údržba jednoduchá, protože jej po použití stačí opláchnout proudem tekoucí vody. Do lisovacího koše vložíme sáček z filtrační tkaniny, který zajistí, že se dužina nedostane do šťávy. Takto získaný mošt pak přecedíme do lahví a uložíme do ledničky – vydrží nám zhruba týden (většinou jej však brzy zkonzumujeme). Mošt si připravujeme postupně podle toho, jak dozrávají jednotlivé druhy jablek, abychom ho mohli pít stále čerstvý.
Z jablečného moštu si také můžeme vyrobit v současnosti tolik populární cider, což je v podstatě dvakrát kvašený jablečný mošt. Druhé kvašení již probíhá v lahvích, čímž vzniká jemně alkoholický perlivý osvěžující nápoj.

Související články