JAK NA ŘEZ OŘEŠÁKU  

In Od čtenářů, Okrasná zahrada, Ovoce, Poradna, Příroda by walsla

Pan Josef Juroš poslal do redakce dotaz: Dobrý večer, chtěl bych Vám poděkovat za zasílání  ZT a poprosit Vás o radu. Máme dva vzrostlé ořechy (vysoké asi 8 – 9 m) a potřebovaly by prořezat. A tady je problém: ve které roční době je  to nejvhodnější? Možná by to zajímalo i ostatní čtenáře ZT. Mnohokrát děkuji.

Ořešák vlašský (Juglans regia) se nemusí nijak prořezávat (prořezávání nemá vliv na větší úrodu), mohutné stromy však zabírají dost místa a pokud potřebujeme zmenšit jeho korunu, pak bychom neměli zapomínat, že silným řezem většinou podpoříme tvorbu dalších nových výhonů.
Zimní a jarní řez nepřichází v úvahu. Kdybychom prořezávali na jaře, ořešák by mohl hodně „krvácet“ a rány by se staly vstupní branou různých chorob. Nejvhodnější dobou na prořezání je tedy nejspíš pozdní léto – doporučovanými měsíci jsou srpen až září (nejlépe po opadání plodů). Je to proto, že se řezné rány v tomto období nejlépe hojí, přesto je však raději ošetříme štěpařským voskem, stromovým balzámem případně barvou (latex, Balakryl).
Stromy můžeme v těchto měsících prořezat i silně, odstranit větší větve, otevřít tak korunu ke slunci, přitom odřízneme i větve poškozené, zaschlé nebo nemocné.

Související články