BANÁNY NÁS DRŽÍ VE FORMĚ   

In Ovoce, Poradna, Příroda, Zajímavosti, Zdraví by walsla

Banány jsou jednoduše řečeno energetická bomba.
Podle výzkumů prý stačí dva zralé plody na to, abychom měli energii na 90minutové intenzivní cvičení. Obsahují totiž rychlé cukry, které vznikají během jejich dozrávání přeměnou ze škrobů. A tímto jen začíná výčet kladů tohoto exotického ovoce na zdraví člověka.
Suchary a právě taky banány doporučují lékaři jako dietu při průjmech. Toto onemocnění připraví totiž organismus o důležité elektrolyty, které kromě jiného pomáhají regulovat objem tekutin v těle a banány pomohou dostat funkci střev do normálu.
Zásaditý charakter banánů je účinný i při prevenci vzniku žaludečních vředů, mimo jiné totiž eliminují bakterie, které bývají zdrojem vředů.
Vysoký obsah draslíku a naopak velmi málo sodíku dělá z banánů i potravu pro srdce a mozek. Studie ukázaly, že právě konzumace stravy bohaté na draslík pomáhá snižovat riziko srdečního infarktu i mozkové mrtvice – zejména v době, kdy konzumujeme jídla s vysokým obsahem soli. Na mozek mají vliv i další látky, které banány tělu poskytují, například serotonin, který je považován za hormon štěstí, protože vyvolává pocity radosti a euforie.

Související články