UDĚLEJME SI VČAS ČAS NA LUŠTĚNINY  

In Okrasná zahrada, Poradna, Příroda, Zajímavosti, Zdraví, Zelenina by walsla

Ještě stále můžeme probírkou sbírat poslední dozrávající fazole a musíme je připravit na zimní s uskladnění.
I luštěniny mají své nepřátele – škůdce, není jich málo a dovedou nás potrápit. Tak například:
ZRNKOKAZ FAZOLOVÝ (Acanthoscelides obsoletus) – tento hnědošedý brouček (o velikosti cca od 2 do 5 mm) se objevuje nejčastěji. Samičky koncem června kladou na lusky až 100 vajíček, bílé larvy se zavrtají dovnitř semen, vyžírají je a pak se vyvíjejí (v 1 semeni jich může být i 20). Dospělé larvy se zakuklí a přežívají. Napadené luštěniny jsou pokryty tmavými skvrnami, viditelné je víčko – výletový otvor, který brouci při líhnutí prokousají a vylézají na povrch, aby se dál rozmnožovali. Jejich vývoj trvá přibližně 2 měsíce. Na rozdíl od jiných zrnokazů (napadající boby, čočku, hrách) se z. fazolový rozmnožuje i ve skladech či domácnostech. (Nově vylíhlí zrnokazové tam kladou vajíčka buď na semena, nebo i na povrch pytlů, sáčků.)
Jak tedy zachránit naši úrodu a zásoby?
Na zrnokaze platí nízká nebo naopak vyšší teplota.
Fazole dáme na 1 den do mrazáku, pak je vysušíme a uzavřeme do nádoby s víčkem (můžete dát i na rady babiček a přidat k nim bobkový list nebo nové koření).
Pokud se rozhodneme pro vyšší teplotu – musíme být opatrní, abychom neporušili klíčivost (chceme přece fazole pěstovat i příští rok).

Související články