TVAROHOVÉ TĚSTO UNI 

In Od čtenářů, Poradna, Recepty, Zajímavosti, Zdraví by walsla

Zdravím Vás a dovoluji si poslat recept na univerzální tvarohové těsto, které je v naší rodině velmi oblíbené nejen pro svou vynikající chuť, ale i po jednoduchost a všestrannost, je levné, rychlé a vynikající. Z tohoto těsta můžete upéct pečivo sladké, slané, vánoční, sváteční (při pečení dokonce i trochu lístkuje). Krásný adventní čas přeje Zdena.

Univerzální tvarohové těsto

Co potřebujeme

250 g hladké nebo polohrubé mouky, 250 g polotučného tvarohu (v alobalu – vaničkový obsahuje víc tekutiny) a 250 g tuku (Hera či jiný rostlinný tuk vhodný na pečení).

Postup

Do mísy (ale můžeme ho dělat i na vále) dáme všechny ingredience a vypracujeme vláčné těsto. ¾ kilový bochánek těsta začneme hned zpracovávat. Rozválíme je a vykrajujeme nejrůznější tvary, které pečeme v předehřáté troubě (180 – 200 °C) dozlatova. Chceme-li sladké, obalujeme ještě horké kousky v moučkovém cukru. Chceme-li slané, pak vykrájené tvary potřeme našlehaným bílkem a podle chuti posypeme (použijeme kmín, mák, sezam, paprika, …) Můžeme zkusit i plněné šátečky, nebo taštičky – s libovolnou slanou či sladkou náplní.

Dobrou chuť!

Související články