zdroj: Pixabay

BRAMBOROVÁ POCHOUTKA Z PAPIŇÁKU

In Recepty, Zdraví, Zelenina by walsla

Na zahrádce se nám urodily brambory a jsou to ty nejchutnější brambory… kdepak ty z obchodů a marketů. Jednak bývají předražené, jednak mnohdy dlouho nevydrží a některé se brzy kazí.

Připravíme si z „obyčejných“ brambor vynikající večeři

Recept je velmi jednoduchý, zvládne jej i začátečník. Můžete je pak použít jako samostatnou večeři či jako přílohu k minutkám.

Bramborová pochoutka

Co budeme potřebovat
Ingrediencí není moc, stačí nám jen brambory, máslo, sůl a kmín.
Jak na to
Brambory oloupeme a nakrájíme na plátky asi půl centimetru široké.
V tlakovém hrnci si rozehřejeme máslo, přidáme kolečka brambor, mírně osolíme a jemně okmínujeme. Brambory pěkně promícháme, aby se jednotlivé plátky obalily máslem.
Hrnec zavřeme (žádnou vodu) a dáme na střední plamen, jakmile začne papiňák syčet, ztlumíme na minimum a necháme ještě asi 5 minut. Pak odstavíme z ohně a počkáme, dokud se pojistka sama neuvolní.
Pokud se nám podařilo odhadnout správný plamen a také správný čas, budou brambory vespodu krásně opečené a na povrchu jemně podušené v másle.

Brambory jsou prostě chutné, a navíc velmi zdravé

Brambory smísí svou chuť s jemným máslem a ponechají si všechny své živiny. Neobsahují prakticky žádný tuk, zato však hodě sacharidů (ve formě škrobu), které jsou vynikajícím zdrojem energie. Vláknina v bramborách podporuje naše trávení. Zároveň jsou tu obsaženy i různé vitamíny (hlavně C a B) i minerální látky (železo, hořčík, draslík…). Obsah živin závisí na způsobu tepelné úpravy (nejmenší ztráty jsou při kratším vaření ve slupce).

Související články