JAHODOVÁ PYRAMIDA

In Ovoce, Poradna, Příroda, Zahrádka, Zajímavosti by walsla

Kdo pěstuje jahody, ví, že nejvhodnějším časem na přesazování jsou jarní měsíce duben a květen a potom až koncem léta srpen a září. Jahody pěstujeme na záhonech, na krechtech, v nádobách, nebo můžeme vyzkoušet jahodovou pyramidu.

Jaké jsou výhody pěstování v pyramidě

Na malé ploše pěstujeme větší množství sazenic, jejich ošetřování nás stojí méně námahy. Jednodušší je také zavlažování a hnojení. Během deštivého počasí nemusíme používat pod rostliny nastýlku z pilin nebo kůry.

Proč si tedy pyramidu nevyzkoušet

Pěstování v pyramidě je totiž neméně účinné než ty ostatní způsoby, a navíc je velmi praktické. Vypadá efektně, nebolí nás záda, více využíváme slunce, snižujeme možnost napadení plísní, a ještě můžeme dosáhnout vyšší úrodu.
Co budeme potřebovat a jak na to
Napřed se rozhodneme, z jakého materiálu si pyramidu vystavíme. Budou to betonové svahové tvárnice? Možná nám bude vyhovovat spíš konstrukce dřevěná, tu raději natřeme, aby déle vydržela …
Důležitý je také substrát, anebo použijeme jen hromadu kompostu a přikryjeme ji haldou zeminy se zapíchnutou děrovanou trubkou, kterou budeme později celou pyramidu zevnitř zavlažovat. Pyramidu osázíme jahodníky – běžnými, stále plodícími, anebo měsíčními (vždy po 3 letech bychom je měli měnit).

Související články