Zdroj : Redakce

OLOMOUC ROZKVETE BARVAMI TRIKOLORY

In Okrasná zahrada by walsla

Letošní podzimní Flora Olomouc – Hortikomplex už je za dveřmi. Dovolte, abychom Vás k nám na olomoucké výstaviště pozvali. Svou ústřední expozicí “Tržiště první republiky” podpoří Flora oslavy stého výročí našeho státu. Těšíme se na Vás a přejeme příjemné dny, Michaela Nováková, tisková mluvčí.

Historické olomoucké památky letos rozkvetou v barvách trikolory

Ve dnech 4. až 7. října čekají návštěvníky nejen ty nejlepší zahrádkářské výpěstky, ale i oblíbený festival gastronomie a nápojů Olima, nebo známá soutěž Flora košt a Flora džem i podzimní zahradnické trhy a pozoruhodný projekt Rozkvetlé památky. Ani Flora Olomouc nezapomíná na slavné sté výročí naší republiky, připomíná i staré lidové tradice trhů na návsích a náměstích.

  • Tak je koncipován 23. ročník celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků, jehož stěžejní expozici najdeme v pavilonu A pod názvem „Tržiště první republiky“. Bude to přehlídka produktů nejlepších tuzemských pěstitelů z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Na galerii pavilonu A můžete také ochutnat vynikající moravská vína.
  • Pavilon B představí mimo jiné i výstavu pomologů a historických odrůd ovoce pod názvem „Zemská výstava ovoce“. Mimořádný program zde bude věnován 50 letům časopisu Zahrádkář.
  • V pavilonu C vystavují plodiny Moravská územní sdružení Českého zahrádkářského svazu.
  • Festival gastronomie a nápojů Olima Vás potěší v pavilonu E s expozicemi značky Regionální potravina.
  • Pavilon G obsadí 15. ročník ochutnávek Grand Prix ovocných destilátů Flora košt, soutěž Flora džem a soutěž cukrářů a kuchařů Olima Cup.
  • Podzimní zahradnické trhy s širokým sortimentem rostlin, výpěstků, semen, zahrádkářských pomůcek… najdete v pavilonu H.

Na výstaviště Vás čeká i občerstvení, burčák, medovina, svařené víno… a samozřejmě atrakce pro děti. Brány olomouckého výstaviště se otevřou již 4. října a otevřeno bude denně od 9 do 18 hodin, poslední den v neděli 7. října je otevřeno do 17 hodin. Vstupné zakoupené v předprodeji stojí 120 Kč, na místě 150 Kč, rodinné vstupné online 250 Kč, na místě 300 Kč, děti od 6 do 15 let platí 30 Kč, studenti a senioři 80 Kč, držitelé průkazů ZTP 60 Kč.  Další informace získáte na www.flora-ol.cz.