zdroj Pixabay

RECEPTY – ANEB CO PŘIPRAVIT Z JABLEK

In Ovoce, Recepty by walsla

S podzimem je spojená sklizeň jablek. Urodilo se jich hodně, jsou chutná, protože teplé léto a sluníčko jim zajistilo barvu, sladkou chuť i charakteristické aroma. Sklízíme, uskladňujeme, ochutnáváme a přemýšlíme, co s nimi. Některé druhy by nám totiž dlouho nevydržely a jablka by se začala kazit.

Jablka patří do kuchyně od pradávna

Z jablek si můžeme připravit nejrůznější pokrmy – všechny nám budou chutnat. Ať už jsou to jablečné přesnídávky pro nejmenší, stále oblíbené klasické štrůdly nebo známý anglický jablečný koláč „apple pie“. Určitě nám zachutnají jablečné řezy, vynikající jsou pečená jablka i jablečné muffiny. Velmi chutná je třeba žemlovka nebo pečená kachna s jablky.

Přesnídávky nejen pro nejmenší strávníky

Příprava přesnídávky není nijak složitá a navíc, nemusí být určena jen těm maličkým.
Co budeme potřebovat
1,5 až 2 kg jablek (pokud jsou málo sladká, přidáme při mixování trochu medu), půl hrnku vody – to je asi 120 mililitrů
Jak na to
Jablka na přesnídávku omyjeme, oloupeme, zbavíme jadřinců a nakrájíme na menší kousky. Do hrnce nalijeme cca půl hrnku vody (asi tolik, aby voda pokryla dno a jablka se nepřipálila) a přidáme jablíčka. Přikryjeme pokličkou a podusíme je do změknutí (trvá to 10 až 15 minut). Měkká jablka jednoduše rozmixujeme tyčovým mixérem na jemnou kaši.
Pokud by byla příliš hustá, přidáme trochu převařené vody. Jestliže jsou jablka málo sladká, přidáme při mixování trochu medu. Chceme-li mít přesnídávku výraznější chuti, můžeme ji dochutit skořicí, hřebíčkem (před mixování je nezapomeneme vyndat).
Ještě za tepla naplníme přesnídávkou teplé sterilizované sklenice. Hned je zavřeme a otočíme dnem vzhůru a necháme tak do druhého dne.

Hraběnčiny řezy

Je to klasický recept z jednoduchého těsta, jablek a sněhu. Existuje několik variant a dnes nabízíme variaci s tvarohem.
Co budeme potřebovat
Těsto: 450 g polohrubé mouky, 150 g cukru, 1 prášek do pečiva, 1 hera, 4 žloutky.
Tvarohová směs: 500 g tvarohu, trochu cukru, 2 žloutky, 1 vanilkový cukr.
Asi 10 jablek a 1 skořicový cukr.
Jak na to
Smícháme mouku, cukr a prášek do pečiva, přidáme tuk a žloutky – vypracujeme těsto, z něhož oddělíme 1 třetinu, kterou dáme do mrazáku. Těsto rozválíme nebo prsty namačkáme na plech s pečícím papírem. Navrch dáme tvarohovou směs a na ni rozprostřeme nastrouhaná jablka. Vyndáme ztuhlou třetinu těsta a tu nastrouháme na jablkovou vrstvu. Pečeme v dobře vyhřáté troubě (asi 170 °C) asi 45 minut.