zdroj Pikist

VYUŽÍVÁME ZDRAVÍ Z ŘEPY

In Poradna, Recepty, Zelenina by walsla

Ne nadarmo se o někom říká, že je „zdravý jako řípa“. Toto rčení nevzniklo jen tak, bez příciny. A o červené řípě to platí opravdu stoprocentně. Najdeme v ní velké množství vitamínů i minerálních látek, které působí antivirově, antialergicky, potlačují bakterie a do jisté míry je červená řepa schopna blokovat šíření rakovinotvorných buněk.

Lékařské výzkumy řepy

Konzumace řepné šťávy může skutečně zmenšovat rakovinové nádory – tak to prokázal protirakovinový výzkum. Řepa je také významným pomocníkem při léčbě některých druhů rakoviny jako např. leukémie. Dále má významný protimalarický účinek a díky virostatickému efektu zlepšuje stav postižených lymskou boreliózou či klíšťovou encefalitidou.

Dalším prokázaným účinkem je zlepšování menstruačních potíží a klimakterických problémů. Při ateroskleróze se zase doporučuje léčivá kúra ze syrové šťáva červené řepy v dávce 50–100 ml denně po dobu alespoň deseti dní.

Bylinná krev – elixír zdraví

Bylinná šťáva nebo se jí také říkávalo „bylinná krev“, je směs šťáv, která podporuje léčbu krevních i onkologických nemocí. Posiluje imunitu, potlačuje viry, bakterie a mykózy, podporuje krvetvorbu, udržuje dobrou paměť, zdravou kůži i vlasy. Zpomaluje stárnutí a také snižuje riziko nebezpečné Alzheimerovy choroby.

Vyzkoušejme si tento elixír zdraví: Smícháme 200 ml salátové šťávy, 100 ml šťávy mrkvové, 100 ml zelné šťávy, 100 ml převařené šťávy z černého bezu, 50 ml šťávy z kořene pampelišky. Pro muže přidáme 50 ml celerové a pro ženy 50 ml petrželové šťávy.
Pokud se nám nechce do přípravy, můžeme si bylinné kapky z červené řepy koupit v lékárně nebo si je najdeme na internetu.
Např.: https://www.tinktura.eu/cs/ nebo https://www.zbozi.cz/vyrobek/bylinne-kapky-s-r-o-cervena-repa-50-ml/

A co takhle salát z červené řepy?

Zelenina je dobrá, zdravá a důležitá součást naší stravy. Pokud ji konzumujeme syrovou, zachovává všechny důležité a zdraví prospěšné látky.
Co budete potřebovat
1 středně velkou řepu, 2 jablka a na dochucení sůl, pepř, cukr, citronová šťáva (nebo balzamico či ocet), olivový olej
Jak na to
Jablka i řepu nastrouháme na struhadle a malinko posolíme, jemně pocukrujeme, opepříme a pokapeme olejem a citronovou šťávou. Promícháme a doplníme podle vlastní chuti.

Několik rad

  • Pokud se chystáme na cvičení, dvě až tři hodiny před tím sníme řepu nebo vypijeme šťávu z ní a náš sportovní výkon se zvýší, včetně vytrvalosti a energie.
  •  Jestliže po konzumaci červené řepy zčervená naše moč, nebo i stolice – je to normální jev. Ale zároveň připomenutí, že máme v těle nedostatek železa, a to buď ve stravě nebo nedostatečným vstřebáváním železa ve střevech.
  • Červená řepa obsahuje šťavelan vápenatý, ten někdy může způsobovat tvorbu ledvinových kamenů, proto i tento přírodní zázrak musíme užívat v rozumné míře.