SLADKÁ TRÁVA, MEDOVÉ LÍSTKY – JEDNODUŠE STÉVIA

In Okrasná zahrada by walsla

Rostlina, která je v posledním období centrem pozornosti u lékařské veřejnosti, ale hlavně si ji chválí diabetici i nadšenci, kteří by rádi shodili pár kilogramů. Oceňují ji kvůli jejím léčivým účinkům a hlavně kvůli vysoké sladivosti – je totiž údajně 300krát sladší než cukr. Stévia.

Tuto populární rostlinku si můžete vypěstovat i přímo doma, vyžaduje jen teplo, dokonce až nad 25 stupňů Celsia, při teplotě pod 10 stupňů se její růst obvykle zpomalí, pod 5 stupňů Celsia dokonce zcela zastaví. Vypěstovat ji lze v květináčích, nebo se bude vyjímat i na slunném záhonu v záhřevné lokalitě. Když se jí daří, vyroste až do jednoho metru. Má zelené listy s bílými kvítky, jde o jednoletou rostlinu.

Ovšem úplně nejlépe se cítí ve skleníku. Semena jsou dostupná ve specializovaných zahrádkářských prodejnách, vyséváme je v únoru a březnu na povrch substrátu a zasypeme tenkou vrstvou kompostu nebo agroperlitu. Udržujeme při teplotě nad 20 stupňů Celsia. Když rostlina dostatečně vyrostla tak, že jí lze uchopit, přepíchejte ji do květináčků. Ven je umísťujeme koncem května či začátkem června, kdy už nehrozí výrazné noční poklesy teplot. Zaštípnutím rostliny podpoříme její větvení.

Sklízíme mladé části výhonů a využíváme za čerstva nebo sušíme na vzdušném suchém místě. Výhony je možné sklízet, když dorostou do 40 až 50 centimetrů, krátí se zhruba na 20 centimetrů.

Další sklizeň se opakuje za 2 až 3 měsíce. Z jedné rostliny lze získat až 0,5 kilogramu sušeného materiálu.

Stévii znali už začátkem 20. let v Paraguaji a Brazílii. Sladili si s ní  čaj maté a používali ji také v přírodní medicíně, například na pálení žáhy, cukrovku, jako ústní vodu. Později oddělili francouzští chemici glykosidy, které dávají rostlině sladkou chuť. Po této rostlině bylo pojmenováno i sladidlo.

Při žvýkání čerstvých lístků vydrží sladká chuť v ústech dlouho a snižuje se také pocit hladu.  Posedlost po sladkém utlumí několik kapek extraktu do citronády nebo jiného nápoje. Látku zapříčiňující sladkost naše tělo nevstřebává, proto kávu, čaj a jiné nápoje můžeme sladit bez obav z tloustnutí.