Pestrobarevné plody v květináči

In Květiny, Okrasná zahrada, Příroda, Zajímavosti by walsla

Pestrobarevné plody jsou v zimním období ozdobou mnoha pokojových rostlin. Některé nám dělají radost jen pohledem, jiné ale můžeme využít v kuchyni při přípravě jídel, případně si pochutnat na čerstvých plodech. Pokojových rostlin, které se pěstují kvůli plodům, není mnoho. I přesto patří – hlavně v zimních měsících – k oblíbeným, protože vnesou do bytu atmosféru živé přírody. Řada z nich je sezonních. Patří mezi ně okrasné papričky (Capsicum annuum), skimie japonská (Skimmia japonica), gaultérie či aukuba japonská (Aucuba japonica), které lze pěstovat i venku. Velmi oblíbené jsou i vysloveně interiérové druhy, jako je nertera granadská (Nertera granadensis), lilek korálový (Solanum pseudocapsicum) i ardízie vroubkovaná (Ardisia crenata). Zajímavá je rovněž rostlinka s bílými plody epifytní kaktus (Rhipsalis), její bobule se dokonce podobají jmelí.

Začátečníci si mohou vyzkoušet dopěstovat v pokoji papričky, pro náročnější doporučujeme třeba citrusovníky nebo kávovník (Coffea arabica) a rostlinu příbuznou citrusům – kulatý kumkvat (Fortunella japonica).

Stálezelená ardízie vroubkovaná se pěstuje hlavně jako dekorativní pokojová rostlina, a to pro červené bobule, které ji v zimě zdobí. Je tedy takovým minivánočním stromkem se živými ozdobami. V době květu neroste. Abychom zachovali dekorativní hodnotu kytky, když odkvete, můžeme jí začít jemně rosit. Plody nejsou jedlé. Rostlina má ráda světlé stanoviště, ale bez přímého slunce, v zimě jí stačí teplota kolem 15°Celsia, špatně ale snáší příliš suché ovzduší, měla by tedy stát dále od topení.

Skimie japonská – rostliny pěstované v květináčích jsou menší a nižší, mají efektní tlusté tmavě zelené lesklé listy. Vytvářejí voňavé květy, z nichž po čase vzniknou červené plody, ty na rostlině vydrží poměrně dlouho. V zimě mají raději chladné místnosti. Tato kytka potřebuje neustále vlhkou, avšak velmi dobře odvodněnou zeminu, která bude bohatá na živiny, zejména železo a hořčík. Zemina musí být prolehčená listovkou a obohacená rašelinou, aby se zvýšila její kyselost.

Nertera granadská nebo korálovka – přitažlivá pokojová rostlina, kromě husté spleti stonků a listů ji zdobí nejedlé oranžové bobule, které se vytvoří jen tehdy, pokud během květu omezíme zalévání. Jako dekorace se uplatní i na kuchyňském stole. Potřebuje místo s dostatkem světla, ne ale na přímém slunci. Pokud se pěstuje volně v interiéru, je nutné ji občas postříkat odstátou vodou. Ideální je závlaha do misky, v letních a prvních podzimních měsících je  nutné dbát na to, aby substrát úplně nevyschl.

Související články