Petrželkové pesto

In Poradna, Recepty, Zajímavosti, Zelenina by walsla

Pesto je zelená omáčka, jejíž hlavní složkou bývá nejčastěji bazalka.

Název této vynikající pochutiny je odvozen z italského slova pestare = tlouci, mlátit. Tradiční příprava spočívá totiž v rozdrcení a tření bazalkových listů dřevěnou paličkou v mramorovém hmoždíři. Postupně se přidává sůl, česnek, parmezán, piniové oříšky a nakonec olivový olej.

Je vynikající k ochucení těstovin, ale i rýže, nebo brambor. Nejlepší je pesto čerstvě připravené se špagetami. (Pesto se prý nemá ohřívat, protože bazalka by mohla zhořknout.) Je klasické pesto to bazalkové ze severoitalského města Janova, nebo snad to červené z jižní Itálie se sušenými rajčátky? Variací je velmi mnoho a říká se, že kolikero pesto znáte, tolikrát jste Italem.

My dnes připomeneme recept na pesto – petrželové.

Co potřebujeme

na malou skleničku pesta: velká hrst hladkolisté petržele, půl hrnku vlašských ořechů, jeden velký stroužek česneku, lžička citronové kůry, lžíce šťávy z citronu, půl hrnku nastrouhaného parmazánu a cca třetina hrnku olivového oleje

Jak postupovat

Tyčovým mixerem najemno rozsekáme petržel, ořechy, česnek, citronovou kůru i šťávu a parmazán. Pak přilijeme olivový olej a už jen lehce promícháme.

Tohle pesto je vynikající na těstoviny, ale i například na bramboru pečenou v celku.

Související články