S burčákem se neťuká

In Ovoce, Zajímavosti by walsla

S vinobraním přichází doba burčáku a burčákových slavností. Burčák je mírně alkoholický, mléčně bílý, trochu zakalený nápoj nasládlé chuti. Vzniká z vylisovaného moštu z hroznů po několika dnech kvašení. Konzumovat jej musíme v relativně krátké době, kdy obsahuje optimální poměr alkoholu a ještě neprokvašeného přírodního cukru.

Díky kvasinkám má burčák vysoký obsah vitaminu B, tím se mohou údajně vysvětlit jeho blahodárné účinky na vlasy, pokožku i na naši nervovou soustavu. Protože neobsahuje příliš alkoholu, není prý nebezpečný cévám ani srdci. Zajímavostí je, že se s tímto lahodným mokem nesetkáme jinde než u nás, samozřejmě i na Slovensku a také v sousedním Rakousku. Podle zákona se smí burčák vyrábět výhradně z hroznů, které vyrostly a byly zpracovány v Česku. Prodávat jej lze pouze od 1. srpna do 30. listopadu, nesmí být ředěn vodou a spotřebitel musí být informován o výrobci.

Podle znalců bychom měli v tom krátkém burčákovém období vypít asi 5 litrů burčáku – samozřejmě ne najednou! A pokud nám burčák zůstane, nemusíme se jej zbavovat – lze jej totiž, jak tvrdí někteří vinaři, rychle zmrazit v petlahvi a pochutnat si na něm i později. Tak na zdraví! Ale pozor – s burčákem se neťuká!

Související články