Také trpíte nespavostí?

In Poradna by walsla

Bylinkové čaje na dobrou noc mohou vyvolat zhoršení celkového zdravotního stavu a poruchy spánku. Vyplývá to z výzkumu, který před několika dny zveřejnil odborný časopis britské Královské farmaceutické společnosti.

Nejčastějšími příčinami nespavosti, tedy stavu, kdy nemůže člověk dlouho usnout nebo se naopak budí příliš brzy, jsou fyzické či psychické problémy. Kromě deprese to bývá často astma či srdeční choroby. Příčinou nespavosti se nepodaří najít jen ve 20 procentech případů.

Podle výzkumu vědci z Británie zjistili, že polovina lidí, kteří trpí nespavostí, užívá bylinkové čaje bez konzultace s lékařem.

Přibližně 70 procent dotázaných uvedlo, že problémy se spánkem nedávají do souvislosti s jinými diagnostikovanými nemocemi, i když většina z nich užívala lékařem předepsané léky. Volně dostupné bylinkové čaje mohou pomoci při ojedinělých problémech s usínáním, domnívá se člen výzkumného týmu Peter Johnson. Upozornil, že při dlouhodobém užívání bez konzultace s lékařem mohou bylinkové čaje způsobit vážné zdravotní problémy.

Související články