Zahrádkář v listopadu II

In Okrasná zahrada, Poradna, Příroda, Zajímavosti, Zelenina by walsla

Poslední sekání trávy – aby trávník přežil zimu, měli bychom ho ještě před prvním mrazem posekat v optimální výšce asi 6 centimetrů. Směs posekané trávy a listí je ideální do kompostu. Trávník pak můžeme lehce posypat vápnem, abychom trávě dodali sílu a zabránili zároveň růstu mechu. Po sezoně vyčistíme a zazimujeme i sekačku – pohyblivé části naolejujeme, tupý nůž dáme do servisu nabrousit nebo si pořídíme nový.

Stálezelené jehličnany a další dřeviny svážeme do kuželů, aby je v zimě nepoškodil těžký sníh. I nadále je vydatně zaléváme, zvláště po letošním suchém roce trpí vláhovým deficitem. Vysušené stromy a keře během zimy ještě více vysuší ostré zimní slunce a větry. Rostliny, které neměly ani před zimou dostatek vody, mohou nyní vymrznout. Provázkem omotáme i trsy trav, aby se mezi stébla nedostala voda, která tam může zamrznout – poškodila by se totiž pletiva jednotlivých stébel a trsy by pak mohly odumírat.

Posbíráme poslední kořenovou zeleninu, například mrkev či červenou řepu. V zemi necháme několik rostlin petržele, abychom měli i zimě čerstvou nať. Společně s mrazuvzdornými bylinkami je přikryjeme chvojím nebo slámou, aby nezamrzly. Na část uvolněné plochy, kde plánujeme pěstovat v příštím roce brambory, rajčata či papriky, rozhodíme a zaryjeme kompost nebo chlévskou mrvu. I zbylé záhony zryjeme do hloubky a až do jara je necháme odpočívat v široké brázdě.

Právě nyní si můžeme naplánovat výsadbu česneku pozdní vysazení do studené půdy je jediným fungujícím způsobem, jak česnek ochránit před před fusariovými hnilobami. V jižních oblastech, nebo pokud je teplý podzim, ho lze vysadit i v prosinci.

Nezapomeňte na sýkorky – připravte si vhodná krmítka a také zásoby krmiva. Jedním z krmítek může být například prázdný kokosový ořech, který rozdělíme na poloviny a do každé vyvrtáme malou díru. Zevnitř ořechu upevníme přes otvor kousek větve, aby se mohly sýkorky na něm při krmení zachytit. Ořech naplníme směsí rozpuštěného hovězího loje, pšeničních otrub, rozinek a slunečnicových semínek. Nakonec přidáme lžíci rostlinného oleje, aby nebyl lůj v mrazivých dnech příliš tvrdý.

Související články