Kompost – nejlepší hnojivo II.

In Okrasná zahrada, Poradna, Příroda by walsla

A kdy je kompost hotový?

Správně vyzrálý a zdravý kompost je zrnitý, tmavý, a když ho rozhrneme, neumíme identifikovat přísady, které jsme k jeho výrobě použili. Dalším znakem je, že nezapáchá, aroma by mělo připomínat vůni zahradní nebo lesní půdy. Můžeme ho vyzkoušet – vezmeme kompost do ruky a stlačíme. Když se na povrchu utvoří kapky vody, můžeme ho použít.

Kompost je pak vhodné využít na přípravu půdy před výsadbou, můžeme ho přidat k zelenině i ke květinám, čímž zvýšíme úrodnost půdy, a tím dopřejeme plodinám více živin. Využít lze kompost i při přihnojování okrasných dřevin, trvalek a ovocných druhů. Kompost totiž vylepšuje i fyzikální vlastnosti půdy a má pozitivní vliv na příjem vody. Využít ho lze i jako nastýlku, chrání rovněž vrchní vrstvu půdy před namrzáním a na jaře se stane zdrojem živin.

Na trhu existují i přípravky, které pomohou při rozkladu nahromaděné hmoty. Opravdu jde jen o pomoc, hlavní péče závisí na zahrádkáři. Mezi takové přípravky patří například Koenzym, Culturpur, Biokompost, Radivit či Floran.

Co do kompostu patří a co ne

+ tráva, listí, zbytky zeleniny, plevel bez semen, ovocné výlisky, slupky jablek a banánů, rašelina, popel ze spáleného dříví, nasekané větve a výhonky, uschlé balkonové rostliny, kávová sedlina, skořápky z vajec, piliny, čaj, kůra ze stromů, půda ze zahrady, trus hospodářských zvířat, nadrobno natrhaný papír (nikoli barvený), slupky a nať z brambor

 žádný kořenový plevel např. bršlice kozí noha či pýr plazivý, zbytky vařených jídel, chemicky ošetřené dřevo, maso, tuky, olej, léky, chemikálie, plasty, mléčné výrobky, kosti, nemocné napadené rostliny, kočičí nebo psí trus, lesklý tuhý papír

Související články