SKOŘICE nás zahřeje

In Příroda, Zajímavosti by walsla

Skořice je aromatická kůra skořicovníků, stálezelených tropických stromů – skořicovníků, z čeledi vavřínovité (Lauraceae). Jsou to stálezelené stromy a keře s vonnou kůrou, větvičkami i listy.

Skořice je také léčivá, vyrábí se z ní silice, tinktury, olej. Její chuť je jemně kořenná a nasládlá, má velmi příjemnou uklidňující vůni. Působí na chuť k jídlu, celkově osvěžuje a podporuje trávení.

Skořici se připisuje schopnost zahřát lidské tělo zevnitř a rozproudit krev v žilách. Ne nadarmo se toto koření stává součástí svařeného vína a zimních čajů – oblíbená je kombinace s jablkem nebo pomerančem. Skořice je také součástí známých asijských čajů Masala Chai či Jogi ča.

Asijská tradiční medicína řadí skořici mezi přírodní léky, které pomáhají při onemocněních močových cest i při výskytu artrózy. Kromě toho jedna americká studie potvrdila, že při používání skořice se zlepšují funkce mozku. Skořice v podobě masážních olejů nebo tělových krémů se právě proto začíná objevovat i na našem trhu.

Ovšem i během konzumace skořice může nastat u někoho alergická reakce, pozor by si měly dávat také těhotné ženy, které by měly skořici nejíst vůbec nebo ji výrazně omezit.

Související články