Ještě jednou – CHLEBOVNÍK

In Ovoce by walsla

Pokud si budete chtít toto zajímavé a chutné ovoce koupit, musíme mít na paměti, že když ho rozkrojíte, teče z něj lepkavý latex, vezměte si tedy předem gumové rukavice a nůž potřete jedlým olejem. Nožem zařízněte asi do poloviny plodu a vykrajujte po jednom oplodí. Když ho nesníte celé, dejte ho do mikrotenového sáčku a pak do ledničky, vydrží vám tam zhruba týden, v mrazničce může být i několik měsíců.

Chlebovník různolistý (Artocarpus heterophyllus) je vždyzelený mohutný, až 30 metrů vysoký strom, pochází z pralesů Indie a je národním stromem Bangladéše. Všechny části stromu roní bílou mléčnou tekutinu.

Strom má bílé malé květy, které jsou uspořádány do kompaktních soukvětí, plody vyrůstají přímo z kmene nebo ze starých větví, jejich rozměry mohou dosáhnout až jednoho a půl metru. Dřevo stromu slouží jako stavební materiál, k výrobě hudebních nástrojů, listy, kořeny a rovněž i mléčná tekutina slouží k léčebným účelům například jako prostředek proti horečce, či ke snížení tlaku krve.

Pěstování v květináči

Čerstvá semena rychle klíčí, už během týdne. Jestli je seženete, můžete je dát do květináče, ale nejlepší udělat tak maximálně do tří týdnů, později by vyklíčit nemusela. Před tím je asi na tři hodiny namočte do vlažné vody. Pozor, tato tropická rostlina vyžaduje celý rok teplo, dostatek světla a propustný substrát. Nesmíte je příliš zalévat, upřednostňuje sušší půdu, ale vyšší vlhkost vzduchu (v létě je dobré rosit jí lístky). Musíme mít ale na zřeteli velikost rostliny.