PAPRIKY S EXOTICKÝMI NÁZVY

In Recepty, Zelenina by walsla

Jalapeno – Jde o mexickou specialitu, která si postupně nachází místo i ve střední Evropě, labužníci ocení především to, že je mírně pálivá, a tím velmi chutná. Plody odrůdy „Jalahot F1“ jsou menší, mají tvar jehlanu – dlouhé jsou 7,5 cm a široké 3,5 cm. Typickým znakem je plod, který je na povrchu hladký bez jakýchkoli rýh. Tmavě zelená barva se postupným zráním mění na červenou. Jalahot lze pěstovat ve fóliových krytech a sklenících, v teplých oblastech i v záhoně.

Tato paprika je výborná do jídla chilli con carne, do salátů, leča či guláše. Typickou kuchyňskou úpravou jsou jalapenos zapečené se sýrem: papriky podélně rozkrojíme, vybereme semínka, aby vznikly malé lodičky. Sýrovou náplň do nich připravíme podle vlastní fantazie a chuti, vhodný je klasický ementál a niva či kombinace s hermelínem, na zjemnění přidáme kyselou smetanu (případně jogurt), nať petržele nebo anýzu. Naplněné papriky můžeme zabalit do plátků slaniny a zapečeme ve vyhřáté troubě.

Kapsaicin se v rostlině papriky prakticky nevyskytuje, obsahují ho jen plody a jeho rozložení v nich je nerovnoměrné. Placenta vyživující semena a žilky plodu obsahují nejvyšší množství alkaloidu. Stěna plodu je na kapsaicin nejchudší, zeleninové sladké odrůdy ho netvoří vůbec.

Habanero – V posledních letech se dává dohromady skupina přívrženců pálivých paprik, která si na internetu vyměňuje pěstitelské rady a dokonce i zkušenosti s jejich kuchyňskou úpravou. Mezi tyto papriky patří i „Habanero“ – jde o standard vysoké pálivosti.

Silné a dekorativní rostliny jsou vhodné i pro pěstování v květináčích či jiných nádobách třeba na balkonech, plody má menší, lehce zprohýbané. Před příchodem mrazů je vhodné rostliny přenést z balkonu do interiéru, čerstvé plody lze sklízet až do Vánoc. Pozor, s plody manipulujeme v rukavicích, kapsaicin je rozpustný v tucích a proniká do těla i pokožkou.

Související články