Tak co – ochutnáme pampelišku?

In Květiny, Okrasná zahrada, Poradna, Příroda, Recepty by walsla

Je opravdu výtečná, jen to zkuste – dobrou chuť…

Pampeliška se může konzumovat celákořen, listy i stonek s květem.

Když se například upraží její podzemní část, lze z ní vyrobit náhražku kávy. Zelené části rostliny jsou nahořklé, nepříjemnou chuť lze zmírnit v kombinaci s jinými bylinkami nebo citrónovou šťávou. Z pampelišky se připravují saláty, čaj i med, který používáme nejvíce do koláčů.

Své místo má i ve studené kuchyni – čerstvě natrhané lístky musíme důkladně umýt, zakápneme citronem, olivovým olejem, anebo je krátce podusíme na másle. Takto upravené výborně doplní pečené brambory či maso. Pokud přidáme k listům ředkvičky, vajíčko, rukolu a rajčata, máme za pár minut zdravou večeři.

Potřebujete se probrat z jarní únavy?

Uděláme si domácí sirup. A jak na to? Budeme potřebovat asi 30 čerstvě natrhaných rostlinek mladé pampelišky, menší citron, cukr krupici a litr vody. Citron oloupeme a nakrájíte na plátky, dáme do vody a přidáme umytou pampelišku. Přivedeme pomalu do varu a pak sporák vypneme. Když vše vychladne, slijeme, přidáme kilogram cukru a chvíli povaříme, než se cukr rozpustí. Podle chuti přidáme ještě šťávu z jednoho až dvou citronů. Přelijeme do lahví a „užíváme“ 3 lžíce denně během jarního období.

Související články