ZAČÍNÁ SEZONA KRÁLOVSKÉHO CHŘESTU

In Okrasná zahrada, Poradna, Zelenina by walsla

Chřest umí na jednom stanovišti růst celou dekádu, a i když se o něj příliš nestaráme, úroda bývá bohatá.

Jde o nenáročnou lahůdkovou zeleninu, která je plná bílkovin, vlákniny, vitaminů a minerálními látkami, což ocení především lidé trpící ledvinovým onemocněním.

Pěstuje se ze semena. Před tím, než se rozhodneme chřest pěstovat, musíme si předpěstovat sazenice – to znamená, že osivo je nutné zasít o rok dříve, v termínu od konce března do začátku dubna do pařeniště, případně koncem dubna přímo do půdy. Úrody se však dočkáme až ve třetím roce pěstování. V dalších letech je důležité hnojení, prevence nemocí, nahrnutí půdy v případě bílých výhonků a opatrná sklizeň. Úrodu nesmíme dlouze skladovat, vydrží zhruba tři až čtyři dny v lednici ve vlhké utěrce.

Při setí do nádob, kde chceme nechat zeleninu zakořenit, dáme do každé buňky jen jedno semínko, je tak snadné zjistit, kolik semen bylo schopných vyklíčit. Semenu stačí hloubka dva centimetry, po vysetí vše dobře zalijeme, přikryjeme zeminu černou fólií, aby semena této zeleniny mohly klíčit ve tmě. Porost mladých sazenic pravidelně zavlažujeme a od začátku léta i mírně přihnojujeme. Když sazenice vyroste do výšky 30 cm, vysadíme ji na trvalé místo do připravené půdy.

Ta by měla být jemná, na podzim bychom do ní měli zapracovat hnůj, draselnou sůl a síran amonný. V červenci či srpnu můžeme vysadit předpěstované sazenice, a to do hloubky 18 až 20 cm ve vzdálenosti 30 cm. Když je sucho a teplo dopřejeme rostlinám hodně vody, přihnojíme kompostem, v létě i minerálním hnojivem s obsahem dusíku, hořčíku a síry.

Související články