KAM SPRÁVNĚ UMÍSTIT ZELEŇ V BYTĚ

In Květiny, Okrasná zahrada, Poradna by walsla

Znovu se vracíme ke stále žhavému a hlavně zajímavému tématu: KAM SPRÁVNĚ UMÍSTIT ZELEŇ V BYTĚ ? Připomeňme si, že se jedná o pěstování pokojových rostlin v bytě. Každý z nás má okna, která bychom rádi ozdobili zelení…otázkou je, kam jakou květinu umístit. Která strana je vhodná? A co dělat, pokud máme právě tu jednu jedinou.

Především se musíme seznámit a také smířit s danými podmínkami. Zvolíme pro naše okno květiny, kterým se právě tady bude dařit. Jedno ze situovaných oken máte na východ. Chcete přinutit pokojovku kvést? Dopřejte jí pobyt právě na tomto okně orientovaném na východní stranu.

Východní stranu milují orchideje, africké fialky nebo růže.

Ranní sluníčko je životabudič nejen pro lidi, ale také pro pokojové rostliny. Okno orientované na východní stranu bude útulným místem pro kytky, které mají rády světlo, ovšem nepotrpí si na přímé sluníčko.

Na východní straně se bude dařit většině kvetoucích pokojovek. Ranní slunce prospívá rostlinám, podporuje jejich růst a podněcuje tvorbu květů. Pokud se vaší kytce nedaří, zkuste na pár týdnů přemístit na východní okno.

Východní strana má ale i své nevýhody – při okně orientovaném mírně na sever mohou rostliny trpět nedostatkem světla a slunečních paprsků. V tom případě si vyberte pokojovky, které se víc hodí na sever. Je-li orientace okna jihovýchodní, během poledne budou rostliny potřebovat ochranu před přímým sluncem.

Související články