JÉ, TY VONÍ: BYLINKY PRO ZDRAVÍ A KRÁSU 2

In Okrasná zahrada, Poradna, Příroda, Zajímavosti by walsla

Minule jsme vzpomněli na dobromysl, bazalku a mátu. Dnes ještě připomeneme známou a mnohdy málo příjemnou kopřivu, chutnou majoránku a zdravou pažitku. Všichni je dobře známe a mnohdy i využíváme – jak v kuchyni, tak při zdravotních potížích, které nás někdy nemile překvapí.

Kopřiva dvoudomá a kopřiva žahavka (Urtica dioica a Urtica urens) – ta dvoudomá je statná, vytrvalá, nacházíme ji na lukách, u cest i na rumištích, jednoletá žahavka je menší a roste hojně v zahradách. Kopřivové listy obsahují bílkoviny, tuky, sacharidy, celulózu, ale i vápník, draslík, hořčík, železo a fosfor. Kopřiva je léčivá, upravuje zažívání, doporučuje se při chorobách žlučníku, cukrovce, revmatismu, dýchacích cest. Prospívá vlasům, nehtům i pleti. Z kopřiv je výborná velikonoční nádivka, nebo upravená jako špenát, přidává se i do polévek.

Majoránka zahradní (Origanum majorana) – bývala považována za kouzelnou a přidávána do nápojů lásky, je to nejen koření, ale i léčivá rostlina s charakteristickou vůní. Je dekorativní a pěkně se vyjímá v květináči, na záhonu i na skalce. Podporuje trávení, odstraňuje nadýmání, používá se i při nervovém vyčerpání do uklidňujících koupelí. Hodí se do hrachových a bramborových polévek, do paštik a uzenin a samozřejmě k vepřovému – zabíjačku bez majoránky si nelze představit.

Pažitka pravá (Allium schoenoprasum) – lidé si na „šnytlíku“ pochutnávali už ve starověku. Je to trvalka bez specifických nároků, potřebuje ovšem dostatek světla. Pěstuje se snadno (ze semene, sadby nebo dělením starších trsů) – a opět ji můžeme dát do květníku, truhlíku, na skalku, nebo na záhon. Nevaříme ji, je totiž bohatá na vitamín C, který se varem ničí. Mírně snižuje krevní tlak, působí proti střevním parazitům. Přidáváme ji do pomazánek, nádivek, tvarohu, polévek, vaječných a zeleninových pokrmů, do bylinkového másla, na vařené brambory, těstoviny a rýži.

Související články