CIBULE – PŘÍRODNÍ LÉK  

In Okrasná zahrada, Poradna, Zelenina by walsla

Víte, že cibule…
o  působí proti mnoha bakteriím (Salmonella i Bacillus subtilis)
o  omezuje projevy nachlazení, rýmy i astmatu
o  snižuje obsah tuků a cholesterolu v krvi, snižuje krevní tlak
o  obsahuje látku quercetin a další flavonoidy, které mají antioxidační účinky a snižují riziko některých nádorových onemocnění
o  čím je cibule aromatičtější, tím více zdraví prospěšných látek obsahuje

Přírodní lék
Nejvýznamnější látka v cibuli je allicin – přírodní antibiotikum s velice širokým spektrem působení, ničí viry i bakterie. Díky němu má cibule stejné antibakteriální účinky jako česnek. Cibule je bohatým zdrojem kyseliny listové, vitaminů skupiny B, vitamínu C, E a karotenů. Z minerálů obsahuje železo, hořčík, fosfor, síru, zinek, vápník, měď, sodík, jód.

V lidovém léčitelství se používá jako přírodní prostředek proti chřipce, rýmě či kašli, je účinná rovněž i při větším zahlenění. Užívá se formou sirupu i šťávy, které se připravují s přírodním hnědým cukrem nebo medem. Z nadrobno nakrájené cibule se může přímo inhalovat sirné aromatické látky. Šťáva se dá konzumovat syrová i po uvaření.

Cibule působí dezinfekčně a antibioticky i v zažívacím traktu, kde přitom zvyšuje sekreci žaludečních šťáv a posiluje sliznici. Povzbuzuje chuť k jídlu a působí jako sedativum na nervový systém. Látky, které tato zelenina obsahuje, posilují srdce a krevní oběh. Je to jedna z nejúčinnějších zelenin při problémech s vysokým krevním tlakem. Díky vysokému obsahu kyseliny listové patří k zeleninám, které výrazně zlepšují náladu a snižují stres.

Související články