MELOUNOVÉ OSVĚŽENÍ

In Ovoce, Recepty by walsla

Většinou na dovolených v jižních zemích si všimneme, že se meloun využívá i jako dekorační prvek. Chutná nám v míchaných nápojích – nealko i s alkoholem, melounový salát, či meloun se sýrem, anebo melounový zákusek.

Opilý meloun
Co potřebujeme
meloun, alkohol (vodka, rum…), trychtýř nebo injekční stříkačka
Jak na to
Do melounu vytvoříme díru a pomocí trychtýře, případně injekční stříkačkou nalijeme dovnitř alkohol. Pak odložíme meloun do lednice, abychom ho pak konzumovali vychlazený.

Melounový koktejl – zvolíme si variantu alko/nealko
Co potřebujeme
meloun nakrájený na kostky, 1 – 2 dl džusu (nejlépe pomerančový), led – kostky nebo tříšť, 1 – 2 dl perlivé minerálky, růžové víno nebo sekt, na ozdobu například lístky máty
Jak na to
Do mixéru vložíme meloun s ledovou tříští, přidáme džus a perlivou vodu – rychle promixujeme a hned podáváme. Můžeme-li si dát variantu s alkoholem, pak k džusu přilijeme víno nebo sekt.

Lehký zákusek z melounu
Co potřebujeme
dužina (z 1/2 červeného melounu), 2 balíčky piškotů, 2 kelímky zakysané smetany, 1 kelímek šlehačky, 75 – 100 g moučkového cukru, šlehačka, na ozdobu nastrouhané pistácie
Jak na to
Ušleháme šlehačku a vmícháme do ní kysanou smetanu a cukr. Do menší mísy nebo dortové formy rozložíme alobal a na něj naskládáme vrstvu piškotů, které pak poklademe tenkou vrstvou melounové dužiny. Na ni rozetřeme vrstvu krému. Znovu dáme piškoty – vrstvu melounu – krém a navrch položíme piškoty. Přikryjeme alobalem a dáme do chladničky – nejlépe přes noc. Druhý den si lehce zamlsáme – zákusek můžeme ještě ozdobit šlehačkou a posypat mletými pistáciemi.

Související články