CHYBY, KTERÝCH SE NEJČASTĚJI DOPOUŠTÍME PŘI PĚSTOVÁNÍ POKOJOVEK 1. část

In Květiny, Okrasná zahrada, Poradna by walsla

Někdy si neumíme poradit s problémy, které si při pěstování pokojových kytek občas objevují. Podívejme se, co může být problémem a jak na něj.

MÁLO SVĚTLA – při nedostatku světla se tvoří dlouhé tenké stonky, na nich listy nerostou vůbec, nebo jejich vzájemná vzdálenost je dost velká – a tím rostlina ztrácí svůj přirozený vzhled. Listy mají nejdříve žluté nebo světle zelené zabarvení, později přecházejí do barvy bílé.
A co s tím? Dlouhé výhonky zkrátíme na potřebnou délku a rostlinu přeneseme na světlé stanoviště. Tam bude mít dostatek světla z každé strany. Pokud máme tmavý byt, pomohou nám speciální lampy.

HODNĚ SVĚTLA – extrémně slunné místo může způsobit popáleniny. Týká se to především rostlin umístěných v místnosti orientované na jih nebo na okenním parapetu. Na listech se vytvoří hnědé oválné skvrny, které pak zbělají.
A co s tím? Rostliny přeneseme na místo, kde bude méně sluníčka. Poškozené listy odstraníme. Pokud na listy dopadají přímo sluneční paprsky, kytky nerosíme ani nehnojíme.

Související články