ZDRAVÍ A LÉČIVKY – JAHODNÍK  

In Příroda, Recepty, Zajímavosti, Zdraví by walsla

Jahodník obecný (Fragaria vesca) – lidově: červené jahody, jahodník pospolitý, jahůdka, lesní jahoda, malá jahoda, podzemek, podzemská jahoda, zemnice … – je všeobecně známá vytrvalá bylina s větveným oddenkem, přízemní listovou růžicí a plazivými, kořenujícími výhonky. Roste na pasekách, okrajích cest, v příkopech a stráních takřka po celé Evropě, ale i v jižní Africe, v Americe i na Novém Zélandu a východní Asii.
Má ráda lehké humózní půdy a světlo. Její trojčetné listy jsou jemně zoubkaté, jemné bílé kvítky se objevují od května do srpna – a pak přicházejí chutné červené kulovité plody.
Od května do září sbíráme listy i s řapíkem – obsahují třísloviny, organické kyseliny, vitamín C a minerální látky, v plodech je značný obsah železa, ale i fosforu, vápníku a draslíku, jódu atd.
Působí močopudně, regulují tvorbu žluče, má protiprůjmový účinek, hojí rány, ovlivňuje krvetvorbu, snižuje horečku, podporuje krevní oběh a trávení…
Lidové léčitelství doporučuje drogu i při prochladnutí, bolení hlavy, neurastenii (nervové slabosti), hemoroidech, při léčbě ran (ve formě obkladů z listů) – a náš známý pan MATTIOLI píše ve svém herbáři: „Pojídání jahod hasí žízeň a dobře slouží horkému žaludku.“
Nálev – denní čaj: 1 lžička jahodníkových listů na ¼ l vody – přelijeme vroucí vodou a necháme 15 minut ustát.
Často se připravuje i lesní čaj, kdy fermentujeme směs listů jahodníku, ostružiníku a maliníku.

Související články