MŠICE? HURÁÁÁ NA NĚ!

In Od čtenářů, Okrasná zahrada, Poradna, Příroda by walsla

Dobrý den, reaguji na článek “Něco babských rad”. Vysazením máty proti mšicím se mi nesetkalo s úspěchem, ale naopak jsem měl obalenou mšicemi i mátu. Neví někdo o účinném domácím prostředku proti mšicím? Děkuji za účinnou radu čtenář T. Z.

MŠICE – můžeme se s nimi setkat nejen na zahradě, ale i v bytě. Dokážou nás nejen potrápit, ale také napáchat velké škody. Pokud se na našich rostlinách objeví, musíme proti nim co nejrychleji zakročit.
Rostliny napadají nejčastěji právě mšice a napadají – bohužel – jakýkoliv rostlinný druh. Pokud zakročíme včas, zabráníme přenosů nejrůznějších chorob. Mšice mohou dorůst až do 10 mm, velmi rychle se množí (během 1 roku může vzniknout i 30 generací).
Jak tedy proti nim bojovat?
1) můžeme použít účinné chemické postřiky (osvědčený Decis Flow, Talstar, Torant, Mospilan…)
2) zkusíme to bez chemie – insekticidem na přírodní bázi (asi nejúčinnější je kopřivový výluh)
3) vyzkoušet lze i sílu přírodního nepřítele – sluníčko sedmitečné (Coccinela septempunctata), zlatoočko (Chrysopa vulgaris) nebo vosička (Aphidius colemani)

Pro pokojové rostliny je doporučován preventivní přípravek Perfect Plant – Insecticid – chránit můžeme naše domácí rostliny třeba tím, že jej použijeme na naše nové přírůstky.
Na závěr jen jeden ne příliš optimistický poznatek – BOJ SE MŠICEMI NIKDY NEKONČÍ.

Související články