HORTENZIE    

In Květiny, Okrasná zahrada, Poradna by walsla

Hortenzie (Hydrangea) pochází z Japonska a patří mezi jedny z nejoblíbenějších okrasných rostlin, které se uplatní hlavně jako nádherné solitéry. Květ si můžeme uříznout do vázy nebo jej nechat usušit a později použít do suché vazby. Barevné variace a proměny má na svědomí půdní reakce (v alkalické půdě jsou zabarvené dorůžova, v kyselé domodra.)
Daří se jí na slunném i polo slunném místě, dává však přednost polostínu, má ráda slabě kyselou půdu – směs kompostu, jílu a písku. V době růstu potřebuje hodně vody – zalévejte zásadně dešťovou, neboť hortenzii nesvědčí tvrdá voda. Zásobujeme ji živinami, pozor si musíme dát i na vápník – ten nesnáší. Pěstovat ji můžete na zahradě i v nádobách na terase či balkonu.
Hortenzie kvete od března některé i v září (záleží na odrůdě i na našich pěstitelských schopnostech). U hortenzií se setkáme s květy bledě modrými, růžovými, červenými či bílými (za jejich barevné proměny může půdní reakce). Jediným nádherným květem hortenzie se můžeme těšit v jeho plné kráse na zahrádce, můžete si jej dát do vázy, zkuste jej usušit.
Něco o škůdcích a chorobách na našich stránkách https://zahradkaruvrok.cz/

Související články